ПрАТ"ЗМК УКРСТАЛЬ ЗАПОРІЖЖЯ"

Код за ЄДРПОУ: 05402588
Телефон: 061-289-79-79
e-mail: bondarenko@zzmk.com.ua
Юридична адреса: 69008,ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ, М.ЗАПОРІЖЖЯ, ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОН
 

Річний звіт за 2010 рік

Опис бізнесу(текстова частина)

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) ВАТ "Запорiзький завод металевих конструкцiй" акцiонерне товариство по виробництву будiвельних сталевих конструкцiй для пiдприємств металургiйного комплексу, хiмiчної, нафтопереробної, харчової промисловостi. Запорiзький завод металевих конструкцiй створено у травнi 1940 року. У 1952 роцi, завод освоїв виготовлення резервуарiв мiсткiстю вiд 100 м3 до 50000 м3. У сiчнi 1994 року державне пiдприємство "ЗЗМК" перетворено у ВАТ вiдповiдно до Указу Президента України "Про корпоратизацiю державних пiдприємств" вiд 15.06.93 року. У жовтнi 1997 року процес продажу акцiй ВАТ "ЗЗМК" завершено, Наказ № 1849 вiд 12.12.97 р. РВФДМУ по Запорiзькiй областi.
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом ВАТ "ЗЗМК" складається з таких структурних пiдроздiлiв: - цех пiдготовки металу; - цех обробки полуфабрiкату; - цех рулонiювання; - зборозварювальнi цеха № 1 та № 2; - цех маляровiдвантажування. Всi структурнi пiдроздiли знаходяться у мiстi Запорiжжя. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй представництв не має.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Протягом звiтного перiоду не надходило будь-якої пропозицiї щодо реорганiзацiї збоку третiх осiб.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Облiкова полiтика ВАТ "ЗЗМК" встановлена наказом № 1 вiд 05.01.09 р. "Про податковий та бухгалтерський обiлк на 2009 рiк", вiдповiдає вимогам нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку. Метод нарахування амортизацiї прийнято "прямолiнiйний". Метод оцiнки вартостi запасiв "iдентифiкована собiвартiсть". Витрати на капiтальний ремонт об`єктiв ОЗ можуть бути визнанi капiтальними iнвестицiями, якщо призводять до збiльшення початково очiкуваних економiчних зискiв вiд їх проведення. Витрати на поточнi ремонти включаються до складу витрат вiдповiдного перiода.
Текст аудиторського висновку ВИСНОВОК НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА
(АУДИТОРСЬКИЙ ЗВIТ)
ППАФ "Запорiжаудит"
про фiнансову звiтнiсть вiдкритого акцiонерного товариства
"Запорiзький завод металевих конструкцiй" за 2010 рiк

Загальним зборам акцiонерiв
Генеральному директору ВАТ "Запорiзький завод металевих конструкцiй"
для подання в ДКЦПФР України

1.Вступний параграф
Ми провели аудиторську перевiрку фiнансових звiтiв вiдкритого акцiонерного товариства "Запорiзький завод металевих конструкцiй" (скорочена назва - ВАТ "ЗЗМК"; код по ЄДРПОУ: 05402588; мiсце знаходження 69008, Запорiзька область, м. Запорiжжя; дата державної реєстрацiї: 14 сiчня 1994 року; девяту редакцiю Статуту зареєстровано Державним реєстратором Виконавчого комiтету Запорiзької мiської ради Запорiзької областi 26.05.2010 (рег. № 11031050013005240).
Перевiрцi пiдлягали: баланс станом на 31.12.2010 р., звiт про фiнансовi результати, звiт про рух грошових коштiв i звiт про власний капiтал, примiтки та пояснення до рiчної фiнансової звiтностi за 2010 рiк ВАТ "ЗЗМК". Перевiрцi пiдлягали також регiстри синтетичного та аналiтичного облiку, зведенi облiковi та первиннi документи, що вiдображають господарськi операцiї за перiод з 1 сiчня по 31 грудня 2010 року. Важливi аспекти облiкової полiтики пiдприємства обумовленi в наказi № 1 вiд 05 сiчня 2009 року "Про бухгалтерський та податковий облiк на 2009 рiк". Перевiрена звiтнiсть додається. Аудиторську перевiрку здiйснено у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту.

Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за пiдготовку та достовiрне представлення цих фiнансових звiтiв у вiдповiдностi до нормативних актiв України, що регламентують порядок ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок шахрайства або помилки; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.

Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цих фiнансових звiтiв на основi результатiв нашої аудиторської перевiрки. Ми провели аудиторську перевiрку згiдно з вимогами Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть", мiжнародних стандартiв аудиту 700 "Формулювання думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi", 705 "Модифiкацiя думки у звiтi незалежного аудитора", 706 "Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора", 710 "Порiвняльна iнформацiя вiдповiднi показники i порiвняльна фiнансова звiтнiсть", 720 "Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену аудитором фiнансову звiтнiсть", iнших мiжнародних стандартiв аудиту та з урахуванням Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку, затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19 грудня 2006 року № 1528.
У вiдповiдностi до цих вимог нашими обовязками є дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансових звiтах. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора. До таких процедур входить i оцiнка ризикiв суттєвих викривлень фiнансових звiтiв внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосується пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю субєкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального представлення фiнансових звiтiв.
Ми вважаємо, що отримали достатнi i належнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.

Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки
Перевiркою встановлено, що порядок нарахування забезпечень виплат вiдпусток працiвникам, застосований пiдприємством у 2010 роцi, не вiдповiдав вимогам П(С)БО 11 "Зобовязання". Внаслiдок цього оцiнка забезпечень виплат вiдпусток працiвникам станом на 31 грудня 2010 року занижена на 288 тис.грн., що спричинило заниження непокритого збитку.

Решта вiдхилень вiд встановленого нормативними актами України порядку вiдображення окремих господарських операцiй у бухгалтерському облiку, якi було виявлено пiд час проведення аудиторської перевiрки, мають обмежений вплив на стан справ товариства в цiлому i не змiнюють його дiйсного фiнансового стану.

Умовно-позитивна думка
На нашу думку, за винятком впливу питання, про яке йдеться у параграфi "Пiдстава для висловлення умовно-позитивної думки", фiнансова звiтнiсть вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ВАТ "Запорiзький завод металевих конструкцiй" станом на 31 грудня 2010 року, його фiнансовi результати та рух грошових коштiв за 2010 рiк, у вiдповiдностi до нацiональних стандартiв бухгалтерського облiку в Українi.

Пояснювальний параграф
Вiдстроченi податковi зобовязання пiдприємства зменшено по рядку 460 Балансу на 3719 тис.грн, а вiдстроченi податковi активи пiдприємства збiльшено на 1312 тис.грн. за 2010 рiк. Значнi змiни показника вiдстрочених податкiв обумовленi змiнами в законодавствi України.
В зв`язку з введенням Податкового кодексу в Українi, на наш погляд, iснує невизначенiсть стосовно розмiру та порядку погашення податкових рiзниць, якi утворилися внаслiдок застосування рiзних норм при нарахуваннi амортизацiї основних засобiв в бухгалтерському та податковому облiку. Оскiльки з 1 квiтня 2011 року бухгалтерська та податкова вартiсть основних засобiв будуть приведенi до спiвставної бази, пiдприємством у складi вiдстроченого податку була врахована тимчасова рiзниця внаслiдок нарахування амортизацiї за 1 квартал 2011 року та рiзниця в нарахуваннi амортизацiї протягом 3 рокiв починаючи з 1 квiтня 2011 року при перевищеннi податкової вартостi основних засобiв над бухгалтерською вартiстю. Внаслiдок цього вiдображено значне зменшення вiдстрочених податкових зобовязань та збiльшення вiдстрочених податкових активiв на 31.12.2010. Висловлюючи нашу умовно-позитивну думку ми не брали до уваги це питання.
2. Звiт щодо вимог iнших законодавчих та нормативних актiв
Додатково до висловлення думки про фiнансову звiтнiсть i вiдповiдно до п. 2 Роздiлу II Положення щодо пiдготовки аудиторських висновкiв, якi подаються до Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку при розкриттi iнформацiї емiтентами та професiйними учасниками фондового ринку нашим обовязком є висловлення думки стосовно наступної iнформацiї:
2.1. Розкриття iнформацiї за видами активiв пiдприємства
Суттєву частину активiв у бухгалтерському облiку та звiтностi, на нашу думку, класифiковано та оцiнено вiдповiдно до нацiональних стандартiв облiку, а саме:
Основнi засоби, iншi необоротнi матерiальнi активи та їх знос (I роздiл активу форми № 1 "Баланс", роздiли I, II, III Форми № 5 "Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi") в суттєвих аспектах оцiненi достовiрно.
Методи визначення зносу (амортизацiї) основних засобiв впродовж звiтного перiоду були незмiнними i вiдповiдали вимогам П(С)БО 7 "Основнi засоби" та обранiй пiдприємством облiковiй полiтицi.
Облiк iнших необоротних активiв вiдповiдав вимогам П(С)БО 7 "Основнi засоби ".
Склад нематерiальних активiв, достовiрнiсть та повнота їх оцiнки вiдповiдали вимогам П(С)БО 8 "Нематерiальнi активi", знос нематерiальних активiв нарахований вiрно.
Склад i структура фiнансових iнвестицiй розкритi в рядку 045 Форми № 1 "Баланс" та у роздiлi IV форми № 5 "Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi". Визначення первiсної вартостi фiнансових iнвестицiй вiдповiдало вимогам П(С)БО 12 "Фiнансовi iнвестицiї".
Вiдстроченi податковi активи вiдображено по рядку 060 Балансу у вiдповiдностi з вимогами ПСБО 17 Податок на прибуток в сумi 1312 тис.грн. Iнформацiя стосовно визначення податку на прибуток у звiтностi розкрита у Пояснювальному параграфi.
Запаси достовiрно вiдображенi у рядках 100-140 форми № 1 "Баланс" та у роздiлi VIII форми № 5 "Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi". Порядок визнання i первiсної оцiнки запасiв вiдповiдав вимогам П(С)БО 9 "Запаси". Методи оцiнки вибуття запасiв протягом 2010 року залишались незмiнними. Оцiнка запасiв станом на 31 грудня 2010 року 54 546 тис. грн. вiдповiдала облiковiй полiтицi пiдприємства.
Визнання i оцiнка дебiторської заборгованостi покупцiв, замовникiв вiдповiдали вимогам П(С)БО 10 "Дебiторська заборгованiсть". Iнформацiю щодо дебiторської заборгованостi розкрито у рядках 160-210 форми № 1 "Баланс" та у роздiлi IХ форми № 5 "Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi".
Резерв сумнiвних боргiв нарахований у вiдповiдностi до П(С)БО 10 "Дебiторська заборгованiсть" с застосуванням методу абсолютної суми сумнiвної заборгованостi i складає 1 тис.грн.
Iнформацiю щодо наявних грошових коштiв вiдображено у сумi 6125 тис.грн. у вiдповiдностi з вимогами П(С)БО у рядках 230 240 форми №1 "Баланс" та у роздiлi VI форми № 5 "Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi".

2.2. Розкриття iнформацiї про зобовязання
Визнання, облiк i оцiнка зобовязань здiйснювались вiдповiдно до вимог П(С)БО 11 "Зобовязання". Однак внаслiдок застосування порядку нарахування забезпечень на виплату вiдпусток працiвникам, який не вiдповiдав вимогам П(С)БО 11 "Зобовязання", як було сказано у 1 роздiлi цього висновку, сума забезпечень наступних витрат i платежiв занижена на 288 тис.грн. станом на 31 грудня 2010 року.
У складi Iнших довгострокових зобовязань вiдображено отриману пiдприємством позику вiд нерезидента у сумi 19 904 тис.грн.
На дату балансу сума поточних зобовязань по виданим векселям становить 316 тис.грн.
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги становить 13 132 тис.грн.
У складi iнших поточних зобовязань вiдображенi отриманi пiдприємством безпроцентнi позики вiд юридичних осiб у сумi 5 800 тис. грн., та нарахованi вiдсотки за користування процентною позикою вiд нерезидента 425 тис.грн.

2.3. Розкриття iнформацiї про власний капiтал
Iнформацiю щодо нерозподiленого прибутку розкрито в основному згiдно з вимогами нацiональних стандартiв облiку, але внаслiдок вiдхилень, вказаних у роздiлi 1 висновку, суму нерозподiленого прибутку дещо викривлено.
Статутний фонд пiдприємства сформовано згiдно Статуту в розмiрi 320154,03 грн., розподiлено на 32 015 403 простi iменнi акцiї номiнальною вартiстю 0,01 грн. i сплачено повнiстю (свiдоцтво про реєстрацiю випуску акцiй № 123/08/1/10 вiд 24 червня 2010 року видано Запорiзьким територiальним управлiнням ДКЦПФР). У 2010 роцi розмiр Статутного фонду не змiнювався.
Визначення i оцiнка iншого додаткового капiталу здiйснена у вiдповiдностi до вимог нацiональних стандартiв облiку.
Додатковий вкладений капiтал станом на 31.12.2010 року вiдсутнiй. Згiдно протоколу загальних зборiв акцiонерiв вiд 24.05.2007 № 4/7 за результатами 2006 року створено резервний фонд у розмiрi 80 тис.грн. У 2010 роцi сума резервного капiталу не змiнювалась.

2.4. Розкриття iнформацiї щодо обсягу чистого прибутку
За 2010 рiк збиток пiдприємства згiдно з формою №2 "Звiт про фiнансовi результати" склав 5 723 тис.грн.
Як зазначалося в 1 роздiлi висновку, внаслiдок застосування порядку нарахування забезпечення на виплату вiдпусток працiвникам, який не вiдповiдав вимогам П(С)БО 11 "Зобовязання", сума збитку занижена на 288 тис.грн.

2.5. Вiдповiднiсть вартостi чистих активiв вимогам законодавства
Вартiсть чистих активiв пiдприємства, розрахована згiдно Методичним рекомендацiям щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств, схвалених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17 листопада 2004 року № 485, станом на 31 грудня 2010 року складає 51 035 тис.грн., та перевищує Статутний капiтал товариства на 50 715 тис.грн., що вiдповiдає вимогам законодавства.

2.6. Iнформацiя про дiї, якi вiдбулися протягом звiтного року та можуть вплинути на фiнансово-господарський стан емiтента та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв, визначених частиною першою статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок"

Пiд час здiйснення аудиту не отримано свiдоцтв того, що у 2010 роцi вiдбулися подiї, що у вiдповiдностi до частини першої статтi 41 Закону України "Про цiннi папери та фондовий ринок" можуть вплинути на фiнансово-господарський стан ВАТ "ЗЗМК" та призвести до значної змiни вартостi його цiнних паперiв.

2.7. Iншi показники
З урахуванням фактичних результатiв дiяльностi за 2010 рiк, фiнансовий стан ВАТ "ЗЗМК" на 31 грудня 2010 року характеризується такими показниками:
№ п/п Показники На 31.12.2010 р. Норматив
1.Коефiцiєнт загальної лiквiдностi 2,5 1,0 2,0
2.Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,17 0,25 - 0,5
3.Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi 0,47 0,25 0,5
4.Коефiцiєнт структури капiталу (фiнансування) 1,1 0,5 - 1,0
Фiнансовий стан ВАТ "ЗЗМК" є достатньо стiйким, платоспроможним та лiквiдним.

3.Основнi вiдомостi про аудиторську фiрму
- повне найменування: Приватне пiдприємство аудиторська фiрма "Запорiжаудит";
- iдентифiкацiйний код за ЄДРПОУ: 20475455;
- реєстрацiйнi данi: Свiдоцтво про державну реєстрацiю юридичної особи № 1 103 120 0000 012785 вiд 22.11.1993р.
- номер та дата видачi Свiдоцтва про внесення до Реєстру аудиторських фiрм: № 0226 вiд 26 сiчня 2001 року, термiн дiї Свiдоцтва продовжено до 04 листопада 2015 року рiшенням АПУ вiд 04.11.2010р. № 221/3.
- адреса аудиторської фiрми: 69063, м. Запорiжжя, провулок Тихий, будинок 8;
- телефон (факс): (061) 764-22-83.

Дата i номер договору на проведення аудиту: Договiр № 03/01-06 вiд 3 сiчня 2006 року.

Дата початку та дата закiнчення проведення аудиту: з 01 червня 2010 по 11 квiтня 2011 року.


Директор ПП АФ "Запорiжаудит",
аудитор Л.Ю. Бiлюшова
(сертифiкат серiї "А" № 000053 вiд 23.12.93 р., строк дiї продовжено до 23.12.2012р. рiшенням АПУ вiд 27.09.2007 р. №182/9)


аудитор В.А.Байрак
(сертифiкат серiї "А" № 005763 вiд 29.04.2004р., строк дiї продовжено до 29.04.2014 р. рiшенням АПУ вiд 26.03.2009р. № 200/2)

Дата аудиторського висновку: 11 квiтня 2011 року.
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основнi види продукцiї та послуг, якi здiйснює ВАТ "ЗЗМК": виробництво будiвельних металевих конструкцiй, виробництво металевих резервуарiв, послуги промислового характеру, зовнiшня торгiвля недержавних органiзацiй, дiяльнiсть їдалень. Пiдприємство реалiзовувало продукцiю в Українi: ВАТ "Укрстальконструкцiя", ВАТ "4-й ЕПГР", ТОВ "Еверi", ВАТ Макiївський ЗМК, а також iноземним партнерам в Росiї: ТОВ "ТД" Нефтогазмаш", ТОВ Iмпорт-Сервiс, ТОВ Самарський арматурний завод. Пiдприємство користується послугами українських постачальникiв матерiалiв та сировини. Протягом 2010 року вiдбувся рiст цiн на сировиннi ресурси: лист + 45,4 %, балки + 25,3 %, швелер 13,2 %, зварювальний дрiт для резервуарних металоконструкцiй + 19,7 %, зварювальний дрiт для будiвельних металоконструкцiй + 40,3 %, електроди + 27,0 %, флюс + 5,8 %, грунт + 13,3 %, розчинник + 11,1 %. Пiдприємство слiдкує за якiстю своєї продукцiї. Вона сертифiкована за вимогами УкрСЕПРО i РСт. Вхiдний контроль матерiалiв, пооперацiйний та вихiдний контроль продукцiї здiйснюється комплексом випробувань механiчних властивостей сталi; зварювальних швiв за допомогою рентгенiвських апаратiв, ультразвукового дефектоскопу, та вакуум-камери. На пiдприємствi дiє система менеджменту якостi по стандарту ISO 9001:2000. Найбiльш впливовими конкурентами ВАТ "ЗЗМК" в галузi виробництва металоконструкцiй є ВАТ "Краматорський ЗМК", ВАТ "Житомирський ЗОК". Постачальниками, яки займають 10 вiдсоткiв i бiльше в загальному обсязi постачання є: металопрокат: ТОВ ТЕХКОМ В, ТОВ "УГМК-Київ"; зварювальних матерiалiв НПО "Донiкс", ТОВ "Метиз-Трейд", ТОВ "Сiгма", ТОВ "Укртехгаз, EXЗ", ТОВ "Фаро"; грунтуючих матерiалiв ТОВ "Композит Схiд", ПП "Контакт КА".
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування Капiтальнi iнвестицiї в придбання (виготовлення) основних засобiв за п`ять рокiв складали: 2006 рiк - 1525,6 тис.грн.; 2007 рiк - 2748,0 тис.грн.; 2008 рiк - 616 тис.грн.; 2009 рiк 350 тис.грн.; 2010 рiк - 534 тис.грн. Вiдчуження (лiквiдацiя) основних засобiв за останнi 5 рокiв складало (за первiсною вартiстю): 2006 рiк - 258,0 тис.грн.; 2007 рiк - 276,0 тис.грн.; 2008 рiк - 31 тис.грн.; 2009 - 11 тис.грн., 2010 рiк - 30 тис.грн.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Станом на 01.01.2010 р. первiсна вартiсть основних засобiв пiдприємства складала 28042 тис.грн., залишкова - 16627 тис.грн. За 2010 рiк надходження основних засобiв складало 554 тис.грн. Вибуття основних засобiв за 2010 рiк склало 30 тис.грн. за первiсною вартiстю та 29 тис.грн. за залишковою вартiстю. За 2010 рiк нараховано амортизацiї основних засобiв 1075 тис.грн. Станом на 31.12.2010 р. первiсна вартiсть основних засобiв пiдприємства складала 28566 тис.грн., залишкова 17673 тис.грн.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Зрiст цiн на металопрокат, зварювальнi, лако-красочнi матерiали, енергоресурси та транспортування негативно впливають на укладення договорiв на поставку металевих конструкцiй.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства За усiма перевiрками, якi проведенi протягом 2010 року нараховано 0,1 тис.грн. штрафiв.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Фiнансова дiяльнiсть базується на використаннi оборотних активiв.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладенi у 2010 роцi договори не реалiзованi i перейшли в обсязi 14,1 млн.грн. на 2011 рiк.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Перспективи розвитку ВАТ "ЗЗМК" полягає в досягненнi виробництва металевих конструкцiй до 13200 тонн, щоб забезпечити конкурентноспроможнiсть товариства.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок Протягом звiтного перiоду ВАТ "ЗЗМК" не здiйснювало витрат на дослiдження та розробки.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається 1. Справа № 37/597. Дата порушення провадження у справi 06.12.2010 р. Сторони: ВАТ ЗЗМК (позивач), ТОВ Укрметалоконструкцiя-ХХI (вiдповiдач). Змiст та розмiр позовних вимог: стягнення грошових коштiв в сумi 484 155,38 грн. Справу розглянуто у Господарському судi мiста Києва. Стан справи: позовнi вимоги задоволенi в повному обсязi.
2. Справа № 37/598. Дата порушення провадження у справi 06.12.2010 р. Сторони: ВАТ ЗЗМК (позивач), ТОВ Укрметалоконструкцiя-ХХI (вiдповiдач). Змiст та розмiр позовних вимог: стягнення грошових коштiв в сумi 256 716,71 грн. Справу розглянуто у Господарському судi мiста Києва. Стан справи: позовнi вимоги задоволенi в повному обсязi.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі За пiдсумками 2010 року вироблено основних видiв продукцiї обсягом 10448 тонн, що складає 72,6 % по вiдношенню до 2008 року та 131,7 % до 2009 року. З них: будiвельних металоконструкцiй 2058 тонн, що складає 29,7 % по вiдношенню до 2008 року та 124,8 % до 2009 року, резервуарних металоконструкцiй 8389 тонн, що складає 112,2 % по вiдношенню до 2009 року та 133,6% до 2009 року. Товарна продукцiя в дiючих цiнах за 2010 рiк склала 96,4 млн.грн., що нижче досягнутого рiвня 2008 року на 31 млн.грн. i вище рiвня 2009 року на 18,4 млн.грн. Реалiзовано продукцiї в 2010 роцi на суму 90,3 млн.грн., що в порiвнянi з 2008 роком менше на 19 млн.грн. та бiльше нiж у 2009 роцi на 7,2 млн.грн. Рентабельнiсть виробленої товарної продукцiї в 2010 роцi склала 5,8 %. Рентабельнiсть реалiзованої продукцiї в 2010 роцi склала - 5,6 %.