ПрАТ"ЗМК УКРСТАЛЬ ЗАПОРІЖЖЯ"

Код за ЄДРПОУ: 05402588
Телефон: 061-289-79-79
e-mail: bondarenko@zzmk.com.ua
Юридична адреса: 69008,ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ, М.ЗАПОРІЖЖЯ, ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОН
 
Дата розміщення: 24.04.2014

Річний звіт за 2013 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Iнформацiя про компанiю
ПАТ «_ЗЗМК__» (надалi – Компанiя) є публiчним акцiонерним товариством, зареєстрованим в Українi.
Юридична адреса Компанiї: 69008, м.Запорiжжя.
Середня чисельнiсть персоналу Компанiї протягом звiтного перiоду – 462 чол.
Основна дiяльнiсть Компанiї полягає у виробництвi та реалiзацiї металевих конструкцiй, а також у наданнi послуг по виготовленню металевих конструкцiй з давальницької сировини.
Випуск фiнансової звiтностi Компанiї за рiк, що завершився 31 грудня 2013 року, затверджений управлiнським персоналом Компанiї 28 лютого 2014 року.

Заява про вiдповiднiсть
Фiнансова звiтнiсть Компанiї пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («МСФЗ») в редакцiї, затвердженiй Радою по Мiжнародним стандартам фiнансової звiтностi (Рада по МСФЗ).
Представлена фiнансова звiтнiсть за рiк, який закiнчився 31 грудня 2013 р., є фiнансовою звiтнiстю, пiдготовленою у вiдповiдностi до МСФЗ.

Основа пiдготовки фiнансової звiтностi
Дана фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена згiдно з принципом оцiнки за первiсною вартiстю. Фiнансова звiтнiсть представлена в гривнях, а всi суми округленi до тисяч, окрiм тих випадкiв, де вказано iнше.

Опис важливих аспектiв облiкової полiтики

Перерахунок iноземної валюти
Функцiональна валюта Компанiї – гривня.
Операцiї i залишки
Операцiї Компанiї, виконанi в iноземнiй валютi, облiковуються за курсом обмiну Нацiонального банку України, чинним на дату здiйснення операцiї.
Монетарнi активи i зобов'язання, вираженi в iноземнiй валютi, перераховуються за курсом НБУ функцiональної валюти, що дiє на звiтну дату. Немонетарнi статтi, якi оцiнюються на основi iсторичної вартостi в iноземнiй валютi перераховуються за курсом НБУ, що дiяв на дату здiйснення первинних операцiй. Немонетарнi статтi, якi оцiнюються за справедливою вартiстю в iноземнiй валютi, перераховуються за курсом НБУ, що дiяв на дату визначення справедливої вартостi.
Визнання виручки (доходу)
Виручка визнається в тому випадку, якщо отримання економiчних вигод Компанiєю оцiнюється як ймовiрне, i якщо виручка може бути надiйно оцiнена. Виручка оцiнюється по справедливiй вартостi отриманої винагороди, за вирахуванням знижок, а також податкiв з продажу або обов'язкових платежiв, що пiдлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондiв.
Продаж товарiв
Виручка вiд продажу продукцiї визнається, як правило, коли iстотнi ризики i вигоди вiд володiння товаром переходять до покупця.
Для визнання виручки вiд продажу продукцiї повиннi виконуватися наступнi критерiї:
суб’єкт господарювання передав покупцевi суттєвi ризики i винагороди, пов’язанi з власнiстю на товар;
за суб’єктом господарювання не залишається анi подальша участь управлiнського персоналу у формi, яка, як правило, пов’язана з володiнням, анi ефективний контроль за проданими товарами;
суму доходу можна достовiрно оцiнити;
ймовiрно, що до суб’єкта господарювання надiйдуть економiчнi вигоди, пов’язанi з операцiєю;
витрати, якi були або будуть понесенi у зв’язку з операцiєю, можна достовiрно оцiнити.
Надання послуг
Дохiд вiд надання послуг, виконання робiт, обумовлених контрактом, протягом узгодженого часу, дохiд визнається у тому звiтному перiодi, в якому наданi послуги, та розраховується на основi загальної вартостi контракту чи виконаного етапу. Документальним пiдтвердженням прийняття замовником результатiв робiт є пiдписаний обома сторонами Акт. Стадiя завершення угоди визначається згiдно iз звiтами виконаних робiт.
Визнання витрат
Витрати враховуються за методом нарахування.
Податки
Поточний податок на прибуток
Податковi активи i зобов'язання з поточного податку на прибуток за поточний i попереднi перiоди оцiнюються по сумi, очiкуванiй до вiдшкодування вiд податкових органiв або до сплати податковим органам. Податковi ставки i податкове законодавство, що використовуються для розрахунку даної суми - це ставки i законодавство, фактично прийнятi на звiтну дату в Українi.
Вiдстрочений податок
Вiдстрочений податок розраховується iз застосуванням методу зобов'язань шляхом визначення тимчасових рiзниць на звiтну дату мiж податковою базою активiв i зобов'язань та їх балансовою вартiстю для цiлей фiнансової звiтностi.
Вiдстроченi податковi зобов'язання визнаються щодо всiх тимчасових рiзниць оподаткування.
Вiдстроченi податковi активи визнаються щодо всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають вирахуванню, невикористаних податкових пiльг i невикористаних податкових збиткiв, тiєю мiрою, якою є ймовiрним, що буде отримано оподаткований прибуток, до якого можна застосовувати тимчасовi рiзницi, якi пiдлягають вирахуванню.
Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну звiтну дату i знижується в тiй мiрi, в якiй досягнення достатнього оподаткованого прибутку, який дозволить використовувати все або частину вiдкладених податкових активiв, оцiнюється як маловiрогiдне.
Невизнанi вiдстроченi податковi активи переглядаються на кожну звiтну дату i признаються в тiй мiрi, в якiй з'являється значна вiрогiднiсть того, що майбутнiй прибуток, що оподатковується дозволить використовувати вiдстроченi податковi активи.
Вiдстроченi податковi активи i зобов'язання оцiнюються за податковими ставками, якi, як передбачається, будуть застосованi в тому звiтному роцi, в якому актив буде реалiзований, а зобов'язання погашене, на основi податкових ставок (i податкового законодавства), якi станом на звiтну дату фактично прийнятi.
Фiнансовi активи
Компанiя класифiкує свої фiнансовi активи за наступними категорiями оцiнки: позики та дебiторська заборгованiсть. Фiнансовi активи включають позики та дебiторську заборгованiсть, якi виникають, коли Компанiя надає товари або кошти безпосередньо дебiтору. Вони вiдображаються у складi оборотних активiв, крiм тих з них, термiн погашення яких перевищує 12 мiсяцiв пiсля звiтної дати. Останнi вiдносяться до категорiї необоротних активiв. Дебiторська заборгованiсть облiковується за амортизованою вартiстю. У звiтi про фiнансовий стан позики i дебiторська заборгованiсть вiдносяться до категорiї дебiторської заборгованостi з основної дiяльностi та iншої дебiторської заборгованостi.
Найменування показника Всього на кiнець року у т. ч. за строками непогашення
до 12 мiсяцiв вiд 12 до 18 мiсяцiв

Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 5737 5592 145
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 325 73 252

Станом на 31 грудня 2013 року у складi дебiторської заборгованостi за товари, роботи, послуги вiдображено заборгованiсть з пов’язаними сторонами у сумi 4313 тис.грн.
Резерви визнаються, коли у Компанiї є поточне юридичне або конструктивне зобов'язання (обумовлений нормами права), що виникло в результатi минулої подiї, для погашення якого, ймовiрно, вибуття ресурсiв, що втiлюють у собi економiчнi вигоди; причому розмiр такого зобов'язання може бути оцiнений з достатнiм ступенем точностi.
Резерв по сумнiвнiй дебiторськiй заборгованостi заснований на оцiнцi вiрогiдностi погашення дебiторської заборгованостi окремими контрагентами. У тому випадку, якщо вiдбувається загальне погiршення платоспроможностi покупцiв або реальний рiвень несплати заборгованостi контрагентами стає вище оцiненого, реальнi результати можуть вiдрiзнятися вiд оцiнюваних.
Резерви за зобов'язаннями та платежами. Резерви за зобов'язаннями та платежами - це нефiнансовi зобов'язання, якi визнаються у випадках, коли у Групи є поточнi юридичнi або передбачуванi зобов'язання в результатi минулих подiй, коли iснує ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв для того, щоб розрахуватися за зобов'язанням, i їх суму можна розрахувати з достатнiм ступенем точностi.
Класифiкацiя фiнансових зобов'язань
Компанiя класифiкує свої фiнансовi зобов'язання як зобов’язання по кредитам вiд нерезидента, зобов’язання по векселях виданих та iншi фiнансовi зобов'язання. Зобов’язання по векселях є довгостроковими. Фiнансовi зобов’язання по векселях вiдображено за амортизованою вартiстю. У зв’язку з тим, що строк погашення кредиту у сумi 23979 тис.грн. настає 01.10.2014 р., ця заборгованiсть у звiтностi вiдображена у складi поточних зобов’язань. Строк погашення кредиту у сумi 16865 тис.грн. настає 31.12.2015 р. - ця заборгованiсть вiдображена як iншi довгостроковi зобов’язання. Фiнансовi зобов’язання по кредитах вiдображенi за амортизованою вартiстю.
Резерви за зобов'язаннями та платежами
Резерви за зобов'язаннями та платежами - це не фiнансовi зобов'язання, якi визнаються у випадках, коли у Компанiї є поточнi юридичнi або передбачуванi зобов'язання в результатi минулих подiй, коли iснує ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв для того, щоб розрахуватися за зобов'язанням, i їх суму можна розрахувати з достатнiм ступенем точностi.
Компанiя визнає в якостi резервiв – резерв вiдпусток, який формується кожен мiсяць виходячи з фонду оплати працi та розрахункового оцiночного коефiцiєнту. Коефiцiєнт розраховується виходячи з показникiв попереднiх звiтних перiодiв з урахуванням поправки на iнформацiю звiтного перiоду.
Компанiя визнає в якостi резервiв резерв по пенсiйним планам з установленими виплатами.
План з встановленими внесками. Компанiя платить передбачений законодавством єдиний соцiальний внесок на користь своїх працiвникiв. Внески розраховуються як вiдсоток вiд поточної валової суми заробiтної плати i вiдносяться на витрати по мiрi їх понесення.
План зi встановленими виплатами. Компанiя бере участь у державному пенсiйному планi зi встановленими виплатами, який передбачає достроковий вихiд на пенсiю спiвробiтникiв, що працюють на робочих мiсцях зi шкiдливими та небезпечними для здоров'я умовами. Зобов'язання, визнане у вхiдному звiтi про фiнансовий стан за МСФЗ у зв'язку з пенсiйним планом зi встановленими виплатами, являє собою поточну вартiсть певного зобов'язання на звiтну дату мiнус коректування на невизнаний актуарний прибуток або збиток i вартiсть минулих послуг. Зобов'язання за встановленими виплатами розраховується з використанням методу прогнозованої умовної одиницi.
Резерви вiдображено наступним чином:
Забезпечення i резерви
Види Залишок Вiдкориговано Збiльшення за звiтний рiк Використано у Залишок
забезпечень на початок на початок року нараховано додатковi звiтному роцi на кiнець року
i резервiв року (створено) вiдрахування


Забезпечення4 424 1450 354 1850 378
на виплату
вiдпусток
працiвникам

Забезпечення 3749 -137 3612
на виплату
пiльгових пенсiй



Основнi засоби
Основнi засоби, якi були придбанi пiсля переоцiнки враховуються Компанiєю за первинною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї i/або накопичених збиткiв вiд знецiнення у разi їх наявностi.
Первiсна вартiсть основних засобiв включає витрати, безпосередньо пов'язанi з придбанням таких активiв. Витрати на поточний ремонт i техобслуговування вiдносяться на витрати поточного перiоду. Витрати на замiну великих вузлiв або компонентiв основних засобiв капiталiзуються при одночасному списаннi частин, якi пiдлягають замiнi.
Амортизацiя розраховується протягом оцiночного строку корисного використання активу iз застосуванням прямолiнiйного методу.
Основнi засоби, вартiсть яких є нижчою за 2500 грн. списуються на витрати при введенi в експлуатацiю.
Списання ранiше визнаних основних засобiв або їх значного компоненту з балансу вiдбувається при їх вибуттi або у випадку, якщо в майбутньому не очiкується отримання економiчних вигод вiд використання або вибуття даного активу. Дохiд або витрати вiд списання активу, що виникають в результатi (розрахованi як рiзниця мiж чистими надходженнями вiд вибуття i балансовою вартiстю активу), включаються в звiт про прибутки i збитки за той звiтний рiк, в якому актив був списаний.

Основнi засоби Компанiї складаються:
Групи основних засобiв Станом на 31.12.2012 Станом на 31.12.2012 Станом на 31.12.2013
(вiдкориговано внаслiдок
помилки минулих перiодiв)
Первiсна Первiсна Первiсна
(переоцiнена) (переоцiнена) (переоцiнена)
вартiсть знос вартiсть знос вартiсть знос

Незавершене
будiвництво 116 116 113

Будинки,
споруди та 135499 8895 135684 9075 137191 12094
передавальнi
пристрої

Машини та 36237 5480 36452 5670 36568 7843
обладнання

Транспортнi засоби 1408 1038 1408 1038 1439 1171

Iнструменти,
прилади,
iнвентар (меблi) 379 137 399 157 669 438

Iншi основнi засоби 6 1 6 1 21 16

Разом 173645 15551 174065 15941 176001 21562

Нематерiальнi 132 56 132 56 133 75
активи

Запаси
Запаси вiдображаються в облiку i звiтностi за меншою з двох оцiнок: первiсною вартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї. Вартiсть товарно-матерiальних запасiв (крiм металопрокату) облiковується за методом середньозваженої вартостi. Списання металопрокату здiйснюється за методом iдентифiкацiйної вартiстi.Чиста вартiсть реалiзацiї є очiкуваною цiною реалiзацiї запасiв в умовах звичайної дiяльностi за вирахуванням очiкуваних витрат на завершення їх виробництва та реалiзацiю.
Запаси Компанiї складаються:

Найменування показника Балансова вартiсть на кiнець року

Сировина i матерiали 12327
Паливо 14
Будiвельнi матерiали 5
Запаснi частини 169
Незавершене виробництво 2514
Готова продукцiя 13549
Товари 20
Разом 28598

Витрати на позики
Витрати по позикам, якi не є часткою фiнансового iнструменту та не капiталiзуються як частина собiвартостi активiв, визнаються як витрати перiоду. Пiдприємство капiталiзує витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу, як частина собiвартостi цього активу.
Знецiнення нефiнансових активiв
На кожну звiтну дату Компанiя визначає, чи є ознаки можливого знецiнення активу. Якщо такi ознаки мають мiсце, або якщо потрiбне проведення щорiчної перевiрки активу на знецiнення Компанiя проводить оцiнку вiдшкодовуваної вартостi активу. Вiдшкодовувана вартiсть активу – це найбiльша з наступних величин:
справедлива вартiсть активу, за вирахуванням витрат на продаж, i вигоди вiд використання активу. Вiдшкодовувана вартiсть визначається для окремого активу, за винятком випадкiв, коли актив не генерує притоки грошових коштiв, якi, в основному, незалежнi вiд притоку що генеруються iншими активами або групою активiв. Якщо балансова вартiсть активу перевищує його вiдшкодовувану вартiсть, актив вважається знецiненим i списується до вiдшкодовуваної вартостi. При оцiнцi цiнностi вiд використання майбутнi грошовi потоки дисконтуються по ставцi дисконтування до оподаткування, яка вiдображає поточну ринкову оцiнку тимчасової вартостi грошей i ризики, властивi активу. При визначеннi справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж застосовується вiдповiдна модель оцiнки. Цi розрахунки пiдтверджуються оцiночними коефiцiєнтами, котируваннями цiн акцiй дочiрнiх компанiй, що вiльно обертаються на ринку, або iншими доступними показниками справедливої вартостi.
На кожну звiтну дату Компанiя визначає, чи є ознаки того, що ранiше визнанi збитки вiд знецiнення активу бiльше не iснують або зменшилися. Якщо така ознака є, то Компанiя розраховує вiдшкодовувану вартiсть активу. Ранiше визнанi збитки вiд знецiнення вiдновлюються тiльки в тому випадку, якщо мала мiсце змiна в оцiнцi, яка використовувалася для визначення вiдшкодовуваної вартостi активу, з часу останнього визнання збитку вiд знецiнення. Вiдновлення обмежене таким чином, що балансова вартiсть активу не перевищує його вiдшкодовуваної вартостi, а також не може перевищувати балансову вартiсть, за вирахуванням амортизацiї, по якiй даний актив признавався б у випадку, якщо в попереднi роки не був би визнаний збиток вiд знецiнення. Таке вiдновлення вартостi признається в звiтi про прибутки i збитки, за винятком випадкiв, коли актив враховується по переоцiненiй вартостi. У останньому випадку вiдновлення вартостi враховується як прирiст вартостi вiд переоцiнки.
Грошовi кошти i короткостроковi депозити
Грошовi кошти i короткостроковi депозити в звiтi про фiнансовий стан включають грошовi кошти в банках i в касi.
Станом на 31.12.2013 р. вiдображено грошовi кошти на поточних рахунках в банках в сумi 3224 тис.грн. i в касi в сумi 6 тис.грн.
Представлення вiдстрочених податкiв
Через вiдмiнностi мiж українським законодавством, що регулює принципи оподаткування, та МСФЗ у Компанiї виникли певнi тимчасовi рiзницi мiж балансовою вартiстю деяких активiв та зобов'язань для цiлей фiнансової звiтностi i їх вартiстю для цiлей визначення бази оподаткування. Податковий ефект змiн таких тимчасових рiзниць облiковується за ставками, що будуть дiяти у наступних за звiтним перiодах.

Податковий ефект тимчасових рiзниць:
Бухгалтерська чи податкова база активу чи зобов’язання Вiдстрочене податкове зобов’язання Вiдстрочений податковий актив
Оцiнка забезпечень по резерву на виплату вiдпусток 68
Оцiнка основних засобiв i рiзницi в амортизацiї 19435
Оцiнка актуарних зобов’язань 650
Всього 18717

Вiдстрочений податок у звiтностi Компанiї вiдображено наступним чином:

Найменування показника Сума
Поточний податок на прибуток 510
Вiдстроченi податковi активи:
на початок звiтного року
на кiнець звiтного року
Вiдстроченi податковi зобов'язання:
на початок звiтного року 18370
на кiнець звiтного року 18717
Включено до Звiту про фiнансовi результати - усього 857
у тому числi:
поточний податок на прибуток 510
зменшення (збiльшення) вiдстрочених податкових активiв
збiльшення (зменшення) вiдстрочених податкових зобов'язань 347

Статутний капiтал
Статутний капiтал Компанiї станом на 31.12.2012р. складає 320 тис. грн.
Кiлькiсть випущених акцiй становить 32015403 штук, номiнальною вартiстю 0,01 грн. кожна.
Статутний капiтал сплачено повнiстю у встановленi законодавством строки.

Станом на 31 грудня 2013 року перелiк осiб, частки яких у статутному фондi перевищують 10% - ТОВ “Феркон Холдiнг”.
Додатковий капiтал
При проведенi трансформацiї звiтностi у звiтнiсть по МСФЗ станом на 1 сiчня 2011 року було списано зi складу додаткового капiталу до нерозподiленого прибутку суму дооцiнки, проведеної у 90-х роках в сумi 9789 тис.грн.
Нерозподiлений прибуток
В 2013 роцi Компанiєю проведено наступнi дiї стосовно нерозподiленого прибутку:

Проведенi господарськi операцiї Сума, тис.грн.
Нерозподiлений прибуток станом на 31.12.2012 року згiдно МСФЗ 141346
Помилки минулих перiодiв, в т.ч.
Збiльшення первiсної вартостi основних засобiв 420,6
Нарахування амортизацiї (390,4)
Корегування актуарних розрахункiв за минулi перiоди 137

Нерозподiлений прибуток станом на 31.12.2012 року згiдно МСФЗ 141513
Чистий прибуток (збиток) по МСФЗ за 2013 рiк (2248)
Нерозподiлений прибуток станом на 31.12.2013 року згiдно МСФЗ 139265

Розкриття iнформацiї щодо пов’язаних осiб
Для складання цiєї фiнансової звiтностi сторони вважаються пов'язаними, якщо одна з них має можливiсть контролювати iншу, знаходиться пiд спiльним контролем з нею або може мати значний вплив на iншу сторону при прийняттi фiнансових чи операцiйних рiшень, як зазначено в МСБО 24 “Розкриття iнформацiї про пов’язанi сторони”.
Пiд час розгляду кожного випадку вiдносин, що можуть бути вiдносинами мiж пов’язаними сторонами, увага придiляється сутi цих вiдносин, а не лише їх юридичнiй формi.
Серед господарських операцiй мiж пов’язаними особами дiють договори, за якими станом на 31 грудня 2013 року у звiтностi наявна
- дебiторська заборгованiсть з ПрАТ «Укрстальконструкцiя» за вiдвантажену готову продукцiю в сумi 3346 тис.грн.,
- кредиторська заборгованiсть у сумi 316 тис.грн. по виданим довгостроковим векселям перед ТОВ “Феркон Холдiнг”,
- дебiторська заборгованiсть з ПАТ “Металiст” за вiдвантажений металопрокат у сумi 791 тис.грн.,
- дебiторська заборгованiсть з ДЗМК iм. Бабушкiна за вiдвантажений металопрокат у сумi 168 тис.грн.

Винагорода провiдного управлiнського персоналу за 2013 рiк, яка включена в рядок 070 «Адмiнiстративнi витрати» Звiту про фiнансовi результати, складає 322,8 тис.грн.


Iншi примiтки до фiнансової звiтностi
Компанiя здiйснює дiяльнiсть в одному бiзнес сегментi. Отже, Додаток до Примiток до рiчної фiнансової звiтностi «Iнформацiя за сегментами» за 2013 рiк не готувався.




Керiвник

Головний бухгалтер